Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Nasze Wartości

BVB Academy WBS Warsaw promuje wartości i postawy, które obowiązują na boisku, jak i poza nim. Wierzymy, że sport korzystnie wpływa na wychowanie dzieci i kształtuje właściwe postawy w ich życiu. Zaszczepiamy w młodych ludziach miłość do piłki nożnej i pasję do uprawnia sportu, a tym samym uczymy zdrowej rywalizacji, wytrwałości w dążeniu do celu, szacunku do rywala, umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami i porażkami. Jednocześnie uczymy współpracy, komunikacji, zespołowości. Każdy zawodnik otoczony jest opieką, niezależnie od płci i wieku, posiadanych umiejętności czy okresu przynależności do klubu. Wszyscy dla nas liczą się tak samo. Razem z zawodnikami i ich rodzicami tworzymy jedną „piłkarską rodzinę”.


nasze_wartosci.jpgAmbicja i determinacja:
Są to dwie cechy, które z chęcią przypisałby sobie każdy klub sportowy, ale w przypadku BVB Academy WBS Warsaw, to jej siła napędowa. Ciągłe zawieszanie poprzeczki na wyższą wysokość to cecha, która pozwala się nam rozwijać i jednocześnie nie zadowalać się w pełni dotychczasowymi osiągnięciami. BVB Academy W
BS Warsaw nigdy by nie powstała i się nie rozwinęła, gdyby nie wysokie amibcje ludzi, którzy ją budują. Ambicja i determinacja nie ograniczają się jedynie do organizacji, ale również muszą być widoczne na boisku. Przekazując te wartości dzieciom chcemy im pokazać jak formułować ambitne cele i konsekwentnie je realizować.

Solidność:
Maksymalnie angażujemy się w swoją pracę. Chcemy, żeby solidność, z której słynie niemiecki futbol charakteryzowała każdy trening, projekt, drużynę oraz trenera naszej Akademii. Jeśli coś robimy, to robimy to dobrze. Kiedy przygotowujemy trening staramy się go optymalnie zaplanować. Kiedy organizujemy turniej, to wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. A kiedy wychodzimy na mecz, to jesteśmy dobrze przygotowani.

Radość z gry w piłkę:
Piłka nożna to wielka przygoda. To wiele godzin spędzonych na boisku
z kolegami i koleżankami. To wspólne przeżycia, zawiązywane przyjaźnie, wielkie emocje, które przynoszą masę dobrej zabawy. Dbamy o to, żeby nasi podopieczni przede wszystkim czerpali radość z gry w piłkę. Radość ma być dla zawodników i zawodniczek magnesem do piłki nożnej i być widoczna również w pracy trenerów.

Szacunek do drugiego człowieka:
Nieważne skąd pochodzisz, jaki masz kolor skóry, gdzie i
z kim się wychowałeś, czy jesteś chłopcem czy dziewczyną oraz to na jakie buty cię stać. Wszyscy tworzymy jeden klub i reprezentujemy te same barwy. Okazujemy sobie szacunek na boisku i poza nim. Okazywanie szacunku drugiej osobie zaczynamy od wypowiedzenia „dzień dobry” każdemu napotkanemu pracownikowi Akademii lub szkoły. Z szacunkiem odnosimy się do trenerów oraz swoich kolegów i koleżanek z zespołu. Mówimy sobie dzień dobry, dziękuję i przepraszam.

Jesteśmy jedną drużyną:
Dobro zespołu stawiamy ponad dobro jednostki. Walczymy za siebie i za kolegów z zespołu. Jesteśmy partnerami. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy, to mu pomagamy i nigdy się od niego nie odwracamy. Jeśli ja potrzebuję pomocy, to o nią proszę, bo wiem, że tu zawsze ją otrzymam. Wszyscy pracujemy nad dobrym duchem drużyny.

Pokora:
Nie zawsze się wygrywa. Bywa, że przeciwnik jest po prostu lepszy. Dlatego należy umieć przegrywać. Kiedy przegrasz okaż rywalowi szacunek. Z przegranej należy jednak wyciągać wnioski. Zaakceptowanie porażki to pierwszy krok, by podnieść się po przegranej i zacząć znów wygrywać. Kiedy wygrywamy, to również nie zapominamy o szacunku do rywala. Jeśli jesteś dobry to nie trzeba o tym mówić, bo i tak wszyscy się o tym dowiedzą w swoim czasie.

Mentalność zwycięzców:
Trenujemy i gramy żeby wygrywać. To nas motywuje do pracy na boisku. Zwycięstwa nie przychodzą jednak same. Wymagają pracowitości, konsekwencji, samodyscypliny, współpracy, samodzielności, umiejętności podnoszenia się po porażce, walki z presją i wielu innych starań. Wierzymy, że umiejętności zdobyte na boisku przydadzą się naszym wychowankom również w życiu codziennym.

Fair play:
Jesteśmy uczciwi na boisku. Zawsze. Gramy zgodnie z przepisami. Nie oszukujemy. Nigdy.

facebook
instagram
youtube
youtube