Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Nasz System Szkolenia

BVB Acaemy WBS Warsaw pracuje według autorskiego systemu szkolenia, którego fundamentem są metody treningowe stosowane przez Niemiecki i Polski Związek Piłki Nożnej oraz Borussię Dortmund. Naszym celem w pracy z młodzieżą jest:

 
• rozwój kreatywności
• rozwój piłkarski
• rozwój fizyczny
• wychowanie w duchu sportowej rywalizacji


BVB_Academy_WBS_Warsaw___logo___School_Partner___WBS_Warsaw_B.png       PZPN_1.png        Deutscher_Fu__ball_Bund_logo.svg.png        logo_bvb_png.pngPodczas treningów nie chcemy dawać zawodnikom gotowych rozwiązań, nadmiernie instruować oraz narzucać subiektywnej wizji piłki nożnej. Naszym celem jest wyposażenie zawodników w narzędzia, które pozwolą im na lepsze rozumienie gry i podejmowanie optymalnych decyzji na boisku. Dzięki temu nie ograniczamy kreatywności dzieci i pozwalamy im czerpać radość z piłki nożnej.


_A212294_M.jpg


Wszyscy trenerzy pracują według zasad Idei gry BVB Academy WBS Warsaw, która określa kierunek w pracy z naszymi zawodnikami. Jest to zbiór zasad obowiązujący każdego trenera i zawodnika. Ponadto na każdym etapie szkolenia trenerzy mają określony plan pracy, który uwzględnia możliwości fizyczne i poznawcze dziecka. Chcąc w maksymalny sposób wykorzystać potencjał zawodników określamy konkretne cele w poszczególnych kategoriach wiekowych, które odpowiadają okresom sensytywnym w rozwoju dzieci i młodzieży.


Trenujemy i gramy żeby wygrywać. To nas motywuje do pracy na boisku oraz poza nim. Uczymy naszych zawodników, że zwycięstwa nie przychodzą jednak same. Wychowanek naszej Akademii wie, że sukces w piłce to efekt:

• pracowitości
• konsekwencji
• samodyscypliny
• współpracy
• samodzielności
• umiejętności podnoszenia się po porażce
• walki z presją oraz wielu innych starań

_MG_3443_M.jpg

Wierzymy, że umiejętności zdobyte na boisku przydadzą się naszym wychowankom również w życiu codziennym. Wychowując zawodników w duchu sportowej rywalizacji bardzo pilnujemy przestrzegania zasad Fair Play. Nasi zawodnicy i trenerzy nie dyskutują z sędziami. We wszystkich zespołach obowiązuje zakaz wymuszania fauli, gry na czas poprzez blokowanie piłki w narożniku boiska czy obrażania przeciwników.

_A211446_M.jpg        _A211282_M.jpg

Wychodzimy z założenia, że dobry trener uczy się przez całe życie, dlatego nasi trenerzy stale podnoszą swoje kwalifikacje na kursach trenerskich i stażach, a dział sportu stale pracuje nad
usprawnieniem naszego systemu.

BVBAcademy WBS Warsaw funkcjonuje na dwóch współpracujących ze sobą i uzupełniających się filarach: pionie sportowym oraz administracyjnym. Trenerzy są odciążeni w kwestiach administracyjnych, dzięki czemu mogą optymalnie skoncentrować się na pracy z zawodnikami. Jesteśmy zespołem pasjonatów, który każdego dnia pracuje, aby zbudować najlepszą Akademię Piłkarską w Warszawie, stanowiącą wzór szkolenia oraz organizacji.

facebook
instagram
youtube
youtube