Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Zasady dla Rodziców

  Drogi Rodzicu,


 1. Motywuj pozytywnie swoje dziecko, przychodź na jego mecze – Twoja obecność jest bardzo ważna.


 2. Dopinguj dziecko z całych sił, ale nie dawaj mu wskazówek taktycznych w trakcie meczów ani treningów. W trakcie treningów jeśli chcesz podejrzeć zajęcia dziecka, stań z boku, żeby nie rozpraszać uwagi zawodników.


 3. Jeśli Twoje dziecko jest bramkarzem, nie stawaj za bramką. Jeśli gra na skrzydle, to nie stawaj przy linii bocznej, żeby być blisko niego. Zajmij miejsce w wyznaczonej strefie i ciesz się meczem. Pamiętaj, żeby nie przebywać w pobliżu ławki rezerwowych, gdyż obecność i rozmowy dekoncentrują zawodników. Na czas meczu powierz opiekę nad dzieckiem trenerom.


 4. Informuj trenera z wyprzedzeniem o nieobecnościach dziecka. Uwzględniaj terminy meczów ligowych, treningów oraz obozów w planach rodzinnych. Ponadto pamiętaj, że przynależąc do drużyny i Akademii, Twoje dziecko ma pierwsze poważne zobowiązania wobec swoich kolegów z zespołu i trenerów.


 5. Pomóż nam nauczyć Twoje dziecko punktualności. Zawodnik powinien być 15 minut przed treningiem oraz godzinę przed meczem.


 6. Wspieraj samodzielność Twojego dziecka w kwestii przygotowania rzeczy na zajęcia oraz mecze, noszenia sprzętu.


 7. Wszelkie uwagi przekazuj trenerowi osobiście po meczach lub treningach. Prosimy jednak, żebyś nie dyskutował z trenerem na temat taktyki, ustawienia lub metod szkoleniowych. Zaufaj trenerowi oraz metodologii klubu. Mail to doskonałe medium do przekazania informacji organizacyjnych, ale sprawy dotyczące dziecka omawiajmy osobiście.


 8. Trener współuczestniczy w edukacji Twojego dziecka, dlatego musisz mu zaufać i powierzyć opiekę nad dzieckiem. Pamiętaj, żeby nie podważać autorytetu trenera przy dziecku. Trener również nie podważa Twojego autorytetu w oczach dziecka. Jeśli masz zastrzeżenia do pracy trenera porozmawiaj z nim, a dopiero po tej rozmowie skontaktuj się z klubem.


 9. Siedzenie na ławce, to nie porażka, tylko część tego sportu. Jeśli Twoje dziecko jest niezadowolone z ilości czasu gry w meczu zachęć je do jeszcze cięższej pracy na treningach i rozmowy z trenerem, ale nie podważaj decyzji i autorytetu trenera.


 10. Jeśli Twoje dziecko ma problem związany z jego funkcjonowaniem w drużynie zachęć je, żeby samo porozmawiało o tym z trenerem. Każdy trener w Akademii znajdzie czas dla swojego zawodnika, żeby z nim porozmawiać i mu pomóc. Jeśli problem jest bardziej złożony, to bądź obecny podczas rozmowy, ale pozwól dziecku opowiedzieć o tym co mu przeszkadza. Unikaj sytuacji, w której to Ty rozwiązujesz problemy dziecka w jego imieniu.


 11. Pomóż nam nauczyć Twoje dziecko odpowiednich nawyków dla sportowca: w kwestii zdrowego żywienia i regeneracji. Pamiętaj, żeby nie dawać dzieciom na mecze i wyjazdy sportowe: słodyczy, słonych przekąsek, słodzonych napojów itp. Dziecko musi też zjeść odpowiedni posiłek przed treningiem lub meczem, musi się wyspać przed i zregenerować po meczu.


 12. Jeśli masz problem wychowawczy z dzieckiem nie karz go zakazem pójścia na trening. Opowiedz o tym trenerowi i zastanówcie się wspólnie jak pomóc dziecku. Współpraca rodzica z trenerem może znacząco ułatwić rozwiązanie problemu. Zwłaszcza jeśli piłka nożna jest pasją Twojego dziecka.


 13. Zadbaj o to, żeby dziecko mogło uczestniczyć we wszystkich treningach swojej drużyny. Pamiętaj, że udział w meczu jest dla dziecka nagrodą za dobrą pracę na treningach w ciągu tygodnia.


 14. Pomóż nam nauczyć dziecka szacunku do innych i przypomnij, że każdemu pracownikowi Akademii, czy szkoły trzeba mówić dzień dobry.Zespół BVB Academy WBS Warsaw

BVB_Academy_WBS_Warsaw___logo___School_Partner___WBS_Warsaw_B.png

facebook
instagram
youtube
youtube