Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Podsumowanie ligowego weekendu (07.04-09.04.2017)

2017-04-09

Ten weekend obfitował w wiele meczów, przy czym nie zabrakło, co najważniejsze, piłkarskich emocji. Grały drużyny rocznika 2001, 2003, 2005, 2006 Götze oraz 2008/2009.

W sobotę mierzyły się dwie równorzędne drużyny, WBS 2005 kontra UKS Talent Targówek. Pierwsza połowa, pomimo nienajlepszej gry z naszej strony, zakończyła się stanem 2:1. Na drugą połowę zawodnicy wyszli bardziej skoncentrowani co przełożyło się na kolejną bramkę. Wynik 3-1 utrzymywał się do ostatnich minut spotkania. Końcówka była bardzo nerwowa, ponieważ drużyna z Targówka strzeliła bramkę kontaktową. Jednak udało się utrzymać prowadzenia do końcowego gwizdka.

Kolejnym sobotnim spotkaniem był mecz przy ul. Łazienkowskiej. Drużyna WBS 2008/2009 rozegrała mecz przeciwko Legii Warszawa. Pojedynek rozpoczął sie o godzinie 8:30, ale mimo wczesnej pory frekwencja dopisała. Zawodnicy wykazali sie bardzo dużym zaangażowaniem i świetnie zaprezentowali sie w spotkaniu z wymagającym rywalem. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za bardzo udany sobotni poranek.

Mecz w II lidze MZPN rocznika 2001 odbył się przeciwko drużynie UKS Błyskawica Warszawa. Zawodnicy spełnili wszystkie założenia taktyczne. Trenerzy obserwowali tydzień wcześniej poczynania drużyny przeciwnej i dokładnie wiedzieli jak zagrać przeciwko tej ekipie. Od początku drużyna WBS Warszawa narzuciła swój styl gry i po ostatnim gwizdku tablica pokazywała wynik 8:1 na naszą korzyść.

Ostatnim spotkaniem był mecz rocznika 2006 Götze. Spotkanie można podsumować jednym zdaniem: Wielki „come back”. Mecz rocznika 2006 V ligi MZPN pomiędzy zespołami MKS Korona Góra Kalwaria, a WBS Warszawa dostarczył kibicom niesamowitych emocji. Nasza drużyna po pierwszej kwarcie przegrywał aż 1:5. Niesamowita ambicja oraz opór w dążeniu do celu sprawiły, że to ostatecznie WBS wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. Spotkanie obfitowało w wiele ofensywnych akcji z obu stron, przy głośnym dopingu kibiców. Dziękujemy rywalom za świetne spotkanie i czekamy z niecierpliwością na rewanż w kolejnej rundzie. MKS Korona Góra Kalwaria – WBS Warszawa 9:13.

Ostatnim meczem tego weekendu było spotkanie w lidze MZPN rocznika 2003 przeciwko Hutnik Warszawa. Niestety spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli i po nienajlepszej grze WBS Warszawa uległ 1:4. Oby przerwa świąteczna pozwoliła odetchnąć i złapać świeżość przed kolejnymi meczami.