Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Nasi trenerzy na Kongresie Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim

09.01.2022

Nie ustajemy w podnoszeniu naszych kwalifikacji! Nasi trenerzy rozpoczęli rok od udziału w III Kongresie Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim we Wrocławiu!

 8 stycznia 2022 roku trenerzy Jarosław Skokowski, Igor Wacikowski oraz Paweł Przybył wzięli udział w III Kongresie Wiedzy o Szkoleniu Piłkarskim we Wrocławiu. Tematem przewodnim Kongresu było budowanie własnego modelu gry.

Trener Roland Thomas, który pojawił się w zastępstwie dla Wojciecha Stawowego, opowiadał o budowaniu modelu gry w klubach prowadzonych przez trenera Stawowego i jakie były ich najważniejsze elementy.

Trener Filip Raczkowski, prowadzący na co dzień drużynę Legii Warszawa U-16, opowiedział o tym, jak i od czego zacząć budowanie własnego modelu gry i dlaczego jest to tak ważne. 

Asystent Piotra Stokowca w Zagłębiu Lubin, Łukasz Smolarow, poruszył temat pracy z trenerem Stokowcem i skupił się na aspektach psychologicznych - na tym, jak ważne jest, by trener był wyrazisty w swoim przekazie oraz odważnie mówił o tym, jak chce grać i prowadzi drużynę.

Panel wystąpień zamknął Marek Śledź, dyrektor Akademii Rakowa Częstochowa, który pokazał, jak wyglądał oraz jak ewoluował model gry w akademii "Czerwono-Niebieskich". Dyrektor poruszał także tematy zasad, jakie panują w ich modelu gry oraz kwestię informacji, jakie dostają trenerzy od trenerów głównych w danych kategoriach do swoich mezocykli. 

Przepełniony wiedzą dzień został zamknięty elementem rozrywkowym - przygotowanym przez organizatorów trenerskim "Talent Show", w którym jury stanowili prelegenci. Po główną nagrodę sięgnął trener Dawid Rzepliński ze Skry Częstochowa. 

Słowem podsumowania - za nami bardzo udany wyjazd, w którym nabyliśmy mnóstwo praktycznej wiedzy, którą nasi trenerzy będą mogli wprowadzić przy przygotowywaniu własnych modeli gry i pracy w Akademii!

facebook
instagram
youtube
youtube