Skontaktuj się z nami Skontaktuj się z nami
Wstecz

Relacja z campu w Dortmundzie!

2023-02-22

Zapraszamy do krótkiego podsumowania Campu w Dortmundzie!

Relacja z Campu - Dortmund 2023

Po raz pierwszy udaliśmy się do Dortmundu w okresie zimowym i na pewno nie żałujemy tej decyzji. Warunki atmosferyczne były sprzyjające mocnym treningom, nawet pare razy byliśmy świadkami słonecznej pogody. Jeżeli chodzi o same treningi to mieliśmy do swojej dyspozycji dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią najwyższej jakości z widokiem na Signal Iduna Park. Korzystaliśmy z nich codziennie po dwa razy w różnych konfiguracjach.

Nasi zawodnicy podczas trwania obozu poza jednostkami ze swoimi trenerami odbyli treningi ze szkoleniowcami z akademii Borussii Dortmund. Każdy trening z przedstawicielem z Dortmudnu był prowadzony zgodnie z filozofią akademii oraz głównymi wytycznymi, którymi się kierują na codzień w pracy z młodzieżą.
Mimo to nie zabrakło uśmiechu na twarzy oraz dobrej zabawy.
Dodatkowo starsi zawodnicy mieli treningi indywidualne z trenerem Bilalem, który jest byłym profesjonalnym piłkarzem pracującym w akademii.
Podczas obozu trenowaliśmy i graliśmy mecze sparingowe z rówieśnikami z Fußballakademie oraz kolegami z akademii BVB z Irlandii.

Duża atrakcją dla naszych zawodników była wizyta w centrum treningowym znajdującym się w Brackel gdzie na codzień trenuje Marco Reus czy Jude Bellingham. Podczas pobytu w Brackel nasi zawodnicy odbyli jednostkę treningowa oraz zostali oprowadzeni po obiektach akademii. Największą atrakcją było praktyczne wykorzystanie nowoczesnej technologii Footbonaut, która dostarczyła naszym zawodnikom mnóstwo wrażeń oraz radości!
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mieliśmy możliwość sprawdzić swoje umiejętności na tak unikatowym sprzęcie.

W czasie wolnym od treningów udało nam się obejrzeć kilka ciekawych spotkań w tym miedzy innymi II drużyny Borussi na Signal Iduna Park ,drużyny kobiet czy akademii U19.
Wszystkie z nich stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły nam wiele emocji.


A na koniec wisienka na torcie😁

W Czwartek odwiedził nas 21 - krotny reprezentant Polski Jacek Góralski. Prócz długiej rozmowy oraz licznych pytań nasi zawodnicy mieli okazje zdobyć autograf czy zrobić sobie zdjęcie z popularnym „ Jacą”.

Ten dzień pozostanie na długo w pamięci naszych młodych zawodników.

Na koniec chcielibyśmy podziękować zawodnikom za zaangażowanie oraz świetną zabawę, wszystkim osobom związanym za organizację obozu na najwyższym poziomie!
Szczególne podziękowania należą się naszemu klubowi partnerskiemu Borussi Dortmund, dziękujemy i do zobaczenia!

Heja BVB

facebook
instagram
youtube
youtube